logo

משחקי שולחן - אטרקציות לאירועים

צור קשר
052-666-5518

 

צור קשר

דף הבית » הפעלות בר מצווה » הפעלות לבר מצווה » מסיבת בת מצווה » יום הולדת גיל 12 » משחקים לגני ילדים

משחקים לגני ילדים

 

משחקים לגני ילדים חשובים כאשר מדובר בהתפתחות של הילדים בגן עצמו. הילדים של היום הם לא הילדים של פעם. אם פעם היה נהוג לשחק בארגז חול ובמשחקים נוסטלגיים אחרים, הילדים של היום נולדו לתוך הטכנולוגיה, הם מחפשים עניין תמידי וסקרנותם לא נחה. על כן, יש צורך לגרות את המוח שלהם בצורה הטובה יותר, כך שההתפתחות שלהם תהיה מותאמת לסביבה ולאמצעים הטכנולוגים של היום. אחת הדרכים לעשות כן, היא באמצעות משחקים מתאימים ואף מתקדמים.

משחקים בגני ילדים בעבר וכיום

בעבר, רוב זמן המשחק של הילדים בגני הילדים, היה מועבר בחוץ, בחצר, כאשר הילדים היו רצים ומשחקים יחדיו. היום, בגלל הטכנולוגיה המתקדמת, ילדים מעדיפים לשחק בפנים הגן, חלקם כבר עם הטלפונים החכמים והמחשבים. מגוון רחב של אנשי מקצוע ואנשים מתחום המחקר, אומרים שהטכנולוגיה פוגעת התפתחות הילדים כיום, שכן הם הופכים כבר בגיל צעיר לאדם מיידי, החייב הידודיות עכשיו ומיד, ולמעשה כבר מגיל ינקות אינם מפתחים את יכולותיהם החברתיות או מעבדים את תכונות הסובלנות והסלבנות שלהם. ברם, קשה למנוע מילד שרוצה לשחק במשחק מחשב מלשחק בו. לצערנו, פעמים רבות גננות או הורים נכנעים ללחצי הילד, על מנת לקבל פיסת שקט, וזאת מבלי לחשוב על ההשלכות בעתיד אלא רק על השקט בהווה.

הורים רבים משלמים ממיטב כספם כדי שהילד שלהם יהיה בגן ילדים טוב ורוצים שהוא יהיה מאושר שם. אולם הדבר בדרך בא לידי ביטוי באיכות המבנה של הגן, בהכשרת ובניסיון הגננות והסייעות, ולא בהכרח במשחקים המוצעים בגן, במתקניו או בתכנים המועברים בו. לכן, הילדים כיום לא מוצאים עניין במשחקים לגני ילדים שהיו נהוגים בעבר.

מה לבדוק שרוכשים משחקים לגני ילדים

גם היום ניתן למצוא משחקים לגני ילדים שהיה נהוג לשחק בהם בעבר. למשל מגלשות, נדנדות או אפילו משחקי קופסא ויצירה למיניהם. כאשר בעלי גן ילדים מחליט לרכוש משחק לחצר הגן, הוא חייב דבר אשון לבחור משחק בטיחותי. אם כבר הצלחנו להוציא את הילדים החוצה, הם אוהבים לשחק ולשרוף אנרגיות, מבלי לחשוב מה יכול לקרות להם – וגם לא ניתן לצפות מיהם לזאת. על כן, בעלי הגן חייב לחשוב במקומם. בטיחות היא שם המשחק כאשר מדובר במשחקים לגני ילדים. גם כאשר מדובר במשחקים הנמצאים בתוך מבנה הגן, חייבים לשים לב לבטיחות. גם לגו או פאזל שנראים תמימים לחלוטין, יכולים לגרום לפציעה, כמו חנק, ואין ספק כי הדבר חמור בעבור הילד.

אספקט נוסף שכדאי לבדוק, הוא זה של תפוקה – מה הילד מניב מהמשחק. האם המשחק מפתח יכולותיו הקוגנטיביות? האם מפתח את כישורי החברתיים? אולי יש דגש במשחקים על יצירתיות. משחקים שכאלו יכולים להיות ממוחשבים, אולם גם גירסאות קלאסיות בדמות משחקי קופסא, צריכים להישקל כאן.

התפתחות הילדים בגני הילדים

גני הילדים הם השלב הראשון בהתפתחותו של הילד. צריך להבין שבגלל האינטראקציה שיש לילדים עם ילדים אחרים בעזרת המשחקים, הילד מתפתח להיות מה שהוא. זה הוא המקום הראשון בו יש לו באמת אינטראקציה עם סביבתו, כאן נבנים היסודות לאישיותו והבנתו את ההתנהגות בחברה.

חשוב שהילד יתפתח עוד בשלב גן הילדים, שכן זה ישפיע על אופיו שלו בעתיד. ישנם משחקים לגני ילדים מקוריים שעובדים רבות על מנת לפתח את חשיבתו, כישרונו והתנהגותו של הילד. בעזרת אותם משחקים, הילד לומד דברים רבים כמו שיתוף, דרך ארץ, חשיבה ועוד תכונות טובות ורבות אחרות. משחקים אלו צריכים להיות בעיקרם גם מוחשיים, ולא רק אלקטרוניים, הן מאחר ויש להכיר לילד גם צד של העולם (שבכנות, יהיה לו מספיק מהם בחייו הבוגרים) וגם כדי לשפר יכולותיו הקוגנטיביות, כמו למשל תפיסה במרחב.